Firma LZK Serwis zajmuje się naprawą wszystkich typów nagrzewnic i chłodnic miedzianych i stalowych oraz wymienników płytowych wszystkich typów, naprawiamy i płuczemy chemicznie wymienniki ze stali nierdzewnej. Prowadzimy profesjonalną regenerację dla wymienniów JAD, płytowych, wężownic, wytwornic pary, kotłów C.O. Przywracamy sprawność wymiennika aby optymalizować pracę urządzeń.

Spawamy nieszczelne wymienniki z piecyków gazowych i kotłów centralnego ogrzewania. Lutujemy wszystkie wymienniki monotermieczne wykonane z miedzi. Nie spawamy wymienników aluminiowych, aluminiowo-krzemowych, wymienników płytowych i bitermicznych.

Czyszcimy wymienniki kotłów z osadów instalacyjnych, daje to wymierne korzyści w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, oraz komfortu produkcji c.w.u.. Trwałe zabrudzenia nagrzewnic są w stanie zniszczyć wymiennik kotła, lub doprowadzić do pożaru w kotle, skutki takiego pożaru są trudne do określenia.

Dzisiejsze wysokosprawne wymienniki kotłowe w połączeniu z kiepskiej jakości wodą potrafią sprawiać spore problemy, cząsteczki żelaza, węglanów, tlenków metali itp. krążąc w instalacji, mają tendencję do tworzenia warstw osadowych w wymiennikach kotłowych. Firma LZK Serwis zaleca regularną regenerację wężownic i pozostałych wymienników w celu uzyskania optymalnego zużycia paliwa. Diagnozujemy stan wymienników ciepła, naprawiamy uszkodzone powierzchnie.

Regularne czyszczenie wymienników kotłowych pozwala na długą, bezawaryjną, oszczędną i bezpieczną pracę. Drożność i czystość kanałów wodnych i spalinowych w wymienniku to najistotniejsza sprawa w uzytkowaniu kotła gazowego, wiele współczesnych konstrukcji jest bardzo wrażliwa na wszelkie zabrudzenia, które nie usunięte w porę prowadzą do zniszczenia wymiennika kotłowego.

Poniżej zdjęcia skrajnie zaniedbanych wymienników kotłowych. Dalsza eksploatacja skończyłaby się zniszczeniem kotła, lub znacznie gorzej.

Naprawa nagrzewnicy, serwis wymienników, regeneracja nagrzewnicy, Naprawa nagrzewnicy, serwis wymienników, regeneracja nagrzewnicy, płukanie chemiczne, zniszczenie wymiennika

Kolejne nagrzewnice w złym stanie, są typowym przykładem zaniedbań obowiązkowego przeglądu technicznego.

Nagrzewnica kotła gazowego, regeneracja chemiczna, brak przeglądu okresowego Wymiennik kotła kondensacyjnego ACV, regeneracja chemiczna, nieprawidłowy przegląd okresowy